YDS YÖKDİL & TIP DİL Sınavları

Türkiye’de belirli hükümet pozisyonları, görevde yükselme ve akademik kadrolar için talep edilen sınavlar YDS yökdil ve tıp dil sınavlarıdır. İçerik olarak bu sınavlar birbirine benzese de farklı amaçlarla hazırlandıkları için birbirlerinden farklı olduğu alanlar da vardır.
 
 Akademik kadrolar için YDS ve yökdil denklikle birbirlerinin yerine kullanılabilir. Ancak söz konusu sadece görevde yükselme, yurtdışı görevleri ve üst düzey memurluklarsa o zaman sadece YDS talep edilmektedir. Aynı şekilde yökdil sınavı da sadece akademik kadrolar için kullanılmaktadır. Tıp dil sınavı ise tıp fakültesi mezunu öğrencilerin uzmanlıktan önce girerek en az 50 puan almalarını gerektiren tıp öğrencilerine mahsus bir sınavdır.
 
English Studio da yds-yökdil ve tıp dil eğitimleri farklı eğitimler olarak adlandırılmaz ve tamamı üst düzey akademik okuma becerisini gerektirdiğinden dersler ve materyaller öğrencilerin üst düzey okuma yapabileceği ve karşılaşacakları farklı alanlardan gelen metinleri anlayabilecekleri şekilde planlanır. Eğitim süreci içerisinde öncelikle okuduğunu anlamaya yarayan dilbilgisel becerileri ve aynı zamanda ilk haftadan itibaren okuma ve çeviri çalışmaları ile öğrencilerin kelime bilgileri geliştirilir.
 
ÖSYM tarafından belirlenen akademik takvime bağlı olarak dersler sınav tarihinden 5 ay önce başlar ve sınav tarihinden 1 hafta öncesine kadar devam eder.
 
Eğitimi tamamlayan öğrenciler her seviyeden İngilizce metinleri ve akademik içerikli paragrafları rahatlıkla okuyabilir ve yorum yapabilir.
 
Sınavlar farklı soru tiplerinden oluştuğundan sınava yaklaşırken soru tipleri ve çözüm teknikleri üzerinde bilgilendirme yapılır.
 
Daha sonra öğretmen eşliğinde deneme sınavları ve sınav içerisindeki sorulara yaklaşma teknikleri eğitimi verilir.
 
Kendi hazırlamış olduğumuz materyaller ve tekrar eden eğitim sistemimizle yds-yökdil ve tıp dil sınavları için bizleri tercih eden öğrencilerimiz üstün başarıları sayesinde bizleri de gururlandırmaktadır.
 
Unutulmamalıdır ki bu sınavlar disiplin, motivasyon ve özveri gerektirmektedir. Gerekli disiplin ve motivasyonu sınıf ortamımız, eğitmenlerimiz ve materyallerimiz ile sağladığımız için öğrencilerimizin özverili bir şekilde çalışması başarıyı getirmektedir.
 
Bizimle İlgili Görüşlerinizi Yorumlarda Belirtebilirsiniz

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir