TOEFL ve IELTS

 
Toefl ve Ielts sınavları uluslararası düzeyde dil becerilerini kanıtlamak için insanlar tarafından girilen ve farklı amaçlarla kullanılan sınavlardır.
 
Doğrudan yurtdışı ile ilgili yapılacak her türlü eğitim ve ikamet için gir ile bildiği gibi aynı zamanda Türkiye’de ÖSYM’nin vermiş olduğu denklikle YDS yökdil ve tıpdil sınavları yerine de kullanılabilmektedir.
 
Türkiye’de yer alan yurtdışı bağlantılı özel kurumlar ve birçok banka görevde yükselme ve stratejik pozisyonlar için de bu sınavları talep edebilmektedir.
 
TOEFL Amerika’da bulunan ETS firması tarafından hazırlanan ve dünyanın tüm ülkelerinde geçerli olan bir sınavdır. IELTS ise İngiltere menşeli bir sınavdır ve Türkiye’de şu anda ÖSYM tarafından denklik verilmemektedir.
 
Her iki sınav da 4 beceri üzerinden ve takvimce belirlenen tarihlerde yetkili kurumlar tarafından yapılmaktadır.
 
Her iki sınav farklı amaçlar için farklı şekillerde planlanmıştır. Genel ve akademik olarak iki farklı şekilde türleri mevcuttur.
 
Örneğin turist vizesi almak veya ikamet etmek için İngiltere’ye başvuracaksanız genel IELTS sınavına girmeniz yeterlidir Bu sınavda gündelik beceriler için dil seviyeniz ölçülmektedir.
 
Aynı durum Amerika için genel TOEFL sınavı ile düşünülebilir. Ancak amacınız yabancı bir ülkede eğitim almaksa girmeniz gereken sınav TOEFL veya IELTS akademik olmalıdır.
 
English Studio da, genel İngilizce eğitimleri TOEFL ve IELTS sınavları içeriğine benzer şekilde planlanmaktadır.
 
B2 düzeyi bitiren her öğrenci için eğitim özel ders şeklinde planlanmaktadır. Bunun sebebi dört beceri talep eden bu sınavlarda sınıf içerisinde planlanacak bir dersin çok uzun sürmesidir.
 
Ayrıca öğrenciler arasında farklı becerilerde farklı seviyeler olabileceğinden özel derslerle sadece öğrencinin ihtiyacı olan eğitim verilerek öğrenci doğrudan ve çok daha kısa sürede sınava hazırlanabilmektedir. Uluslararası platformlarla zenginleştirdiğimiz eğitim materyallerimiz ve alanında uzman eğitim kadromuzla TOEFL ve IELTS sınavlarında talep ettiğiniz puanı en kısa sürede almanızı garanti ediyoruz. Size özel özenle planlamış olduğunuz derslerimiz, ihtiyacınıza yönelik planladığımız ve hazırladığımız materyallerimiz ve tam ihtiyacınız olan eğitimi vererek bu süreçte sizleri destekliyor ve hayallerinizin gerçekleşmesini sağlıyoruz.
Bizimle İlgili Görüşlerinizi Yorumlarda Belirtebilirsiniz

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir