Konya’da önerebileceğiniz bir kurs var mı?

Konya’da küçük ve büyük ölçekli bir çok dil eğitimi veren kurum bulunmaktadır. Çoğunlukla tüm kurumlar İngilizce dili ağırlıktadır. Kimi kurum sadece sınav grupları eğitimi, kimi kurum çocuk seviyelerine ve kimi kurum da yetişkinler için genel ingilizce eğitimi vermektedir. English Studio Dil Okulları, çocuk ve yetişkinler için genel İngilizce, Almanca, Arapça, İspanyolca dillerinde eğitim vermektedir. Ayrıca, Türkiye’de yapılan YDS, YÖKDİL, TIPDİL ile uluslararası geçerliliğe sahip IELTS, TOEFL, TOEIC sınavları için de sınav eğitimleri mevcuttur. 

Hmmm. Kulağa hoş geliyor. Neden English Studio, peki? 

Kurum olarak diğer birçok dil okulu hakkında bilgiye sahibiz ve sektördeki tüm arkadaş ve öğretmenlerimizin elinden gelen gayretle bu işe eğildiklerini biliyoruz. Ayrıca, güncel eğitim yöntemleri ile İngilizce öğrenmenin karmaşık bir yapı içerisinde olduğu ve kullanılan birçok yöntemin değişmesi gerektiği inancına da sahibiz. English Studio olarak, dile özgü yöntemler geliştiriyor ve dili daha kolay öğretilebilir ve öğrenilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Bunun için, kendi materyallerimizi, müfredatımızı, kitaplarımızı ve kurum içi eğitmen eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her yaşa ve seviyeye göre düzenlenmiş ders içerikleri ile dili kursiyerlerimizin yaşayarak öğrenmelerini istiyor ve bunu sağlamaya gayret ediyoruz. 

O halde şöyle sorayım. English Studio’nun farkı nedir? 

Öncelikle, English Studio Dil Okulları’nda sınıf düzeni dahil olacağınız gruplara göre düzenlenmiştir. Genel dil eğitim sınıflarımız O düzeninde maksimum 12 kişi, sınav eğitim gruplarımız ise klasik düzende ve maksimum 20 kişiliktir. Ayrıca, okulumuzda sosyal faaliyetler ve dil eğitimi için planlanmış kantin ve sinema salonu bulunmaktadır. Kursiyerler yaşlarına ve dil seviyelerine göre gruplandırılır. Çocuk gruplarımızda eğlenmek, yetişkin gruplarımızda da konuşmak esaslı yaklaşım izlenir. Eğitim olarak ise, English Studio hazır yayın kitaplar kullanmaz. Her yaş ve seviye için hazırlanmış kendi müfredatı çerçevesinde derse ve talebe özgü materyaller hazırlar. Hazırlanan materyaller, dilbilgisinden uzak, oyun ve aktiviteler içeren, kursiyerlerin bilinçdışı öğrenmesini ve konuşmasını destekleyecek şekilde planlanır. Her derse özgü planlanan bu eğitim sayesinde kursiyer ders takibi yapamadığı durumlarda bile zorlanmaz ve her ders farklı bir serüven olarak planlanır.

Peki başka? İyi ki sordunuz. Ayrıca, English Studio olarak, her yaş ve seviye için ücretsiz olarak sunulan konuşma dersleri vardır. Gerek kurumdan eğitim alan gerekse almayan herkes seviyelerine göre planlanan bu derslere katılabilir. Her ders için belirlenen bir konu başlığı etrafında buluşan kursiyerler, öğretmen eşliğinde o konu üzerine sohbet ederek dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Buna ek olarak, belirli tarihler için planlanan sosyal aktiviteler, şehir içi ve dışı turlar, müze, havalimanı ve avm ziyaretleri ile kursiyerlerimizin dili yaşayarak öğrenmelerini ve eğlenmelerini sağlıyoruz.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir