Konya’da önerebileceğiniz bir kurs var mı?

Konya’da küçük ve büyük ölçekli birçok dil eğitimi veren kurum bulunmaktadır. Çoğunlukla tüm kurumlar İngilizce dili ağırlıktadır. Kimi kurum sadece sınav grupları eğitimi, kimi kurum çocuk seviyelerine ve kimi kurum da yetişkinler için genel ingilizce eğitimi vermektedir. English Studio Dil Okulları, çocuk ve yetişkinler için genel İngilizce, Almanca, Arapça, İspanyolca dillerinde eğitim vermektedir. Ayrıca, Türkiye’de yapılan YDS, YÖKDİL, TIPDİL ile uluslararası geçerliliğe sahip IELTS, TOEFL, TOEIC sınavları için de sınav eğitimleri mevcuttur. 

Hmmm. Kulağa hoş geliyor. Neden English Studio, peki? 

Kurum olarak diğer birçok dil okulu hakkında bilgiye sahibiz ve sektördeki tüm arkadaş ve öğretmenlerimizin elinden gelen gayretle bu işe eğildiklerini biliyoruz. Ayrıca, güncel eğitim yöntemleri ile İngilizce öğrenmenin karmaşık bir yapı içerisinde olduğu ve kullanılan birçok yöntemin değişmesi gerektiği inancına da sahibiz. English Studio olarak, dile özgü yöntemler geliştiriyor ve dili daha kolay öğretilebilir ve öğrenilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Bunun için, kendi materyallerimizi, müfredatımızı, kitaplarımızı hazırlıyor ve kurum içi eğitmen eğitimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Her yaşa ve seviyeye göre düzenlenmiş ders içerikleri ile kursiyerlerimizin yaşayarak dili öğrenmelerini istiyor ve bunu sağlamaya gayret ediyoruz. 

O halde şöyle sorayım. English Studio’nun farkı nedir? 

Öncelikle, English Studio Dil Okulları’nda sınıf düzeni dahil olacağınız gruplara göre düzenlenmiştir. Genel dil eğitim sınıflarımız “O” düzeninde maksimum 12 kişi, sınav eğitim gruplarımız ise klasik düzende ve maksimum 20 kişiliktir. Ayrıca, okulumuzda sosyal faaliyetler ve dil eğitimi için planlanmış kantin ve sinema salonu bulunmaktadır. Kursiyerler yaşlarına ve dil seviyelerine göre gruplandırılır. Çocuk gruplarımızda eğlenmek, yetişkin gruplarımızda da konuşmak esaslı yaklaşım izlenir. Eğitim olarak ise, English Studio hazır yayın kitaplar kullanmaz. Her yaş ve seviye için hazırlanmış kendi müfredatı çerçevesinde derse ve talebe özgü materyaller hazırlar. Hazırlanan materyaller, dilbilgisinden uzak, oyun ve aktiviteler içeren, kursiyerlerin bilinçdışı öğrenmesini ve konuşmasını destekleyecek şekilde planlanır. Her derse özgü planlanan bu eğitim sayesinde kursiyer ders takibi yapamadığı durumlarda bile zorlanmaz ve her ders farklı bir serüven olarak planlanır.

Peki başka?

İyi ki sordunuz. Ayrıca, English Studio olarak, her yaş ve seviye için ücretsiz olarak sunulan konuşma dersleri vardır. Gerek kurumdan eğitim alan gerekse almayan herkes seviyelerine göre planlanan bu derslere katılabilir. Her ders için belirlenen bir konu başlığı etrafında buluşan kursiyerler, öğretmen eşliğinde o konu üzerine sohbet ederek dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme fırsatı bulurlar. Buna ek olarak, belirli tarihler için planlanan sosyal aktiviteler, şehir içi ve dışı turlar, müze, havalimanı ve avm ziyaretleri ile kursiyerlerimizin dili yaşayarak öğrenmelerini ve eğlenmelerini sağlıyoruz.  

Başka?

English Studio Dil Okulları olarak, dil eğitiminin ömür boyu süren bir süreç olduğunu kabul ediyor ve öğrenmeyi tetikleyen temel mekanizmaların, dil öğrenmeye yönelik yaklaşım ve ihtiyacı kadar olanı en güzel şekilde edinmek şeklinde tanımlıyoruz. Bu sebeple, kursiyerlerimizin dil öğrenme sürecinde karşılaşacakları psikolojik ve sürece bağlı problemlerini biliyor, bunlarla mücadele ediyor ve kursiyerlerimizi bu hususta bilgilendiriyoruz. En güzel şekilde öğrenmelerini sağlamak için ders içi ve ders dışı çeşitli aktiviteler, geziler, piknikler, doğa dersleri vb. aktiviteler planlıyor ve dil öğrenmeyi bir süreçten çıkarıp yaşam şekline dönüştürmeyi ve bunu yaparken de kursiyerlerimizin zevk almalarını sağlıyoruz.

Daha başka?

English Studio Dil Okulları kurucu müdürleri de sektörde yetişmiş dil öğretmenleridir. Eğitim danışmanlarımız alanında ehil olan ve kursiyerlerin ihtiyaçlarını bilen, kuruma girdiğiniz an sizin taleplerinizi ve sorularınızı çok kapsamlı şekilde yanıtlayıp çözüm bulabilen donanımdadırlar. Kurum öğretmenleri “ingilizce konuşabilen” ve alanında en iyisi olmayı hedefleyen eğitmenlerdir. Dil becerileri ve dil eğitim becerileri yüksek olan eğitimciler, alanında uzman eğitim danışmanları arkadaşlarımız ve deneyimli kurucularımız ile hizmet vermekteyiz.

Daha daha başka?

😊 son olarak, English Studio Yazır Mahallesi’nde bulunmaktadır. Dil okulumuzun olduğu bölge, insan ve araç trafiğinden uzaktır. Tramvay, minibüs ve otobüs güzergahları üzerinde ulaşımı kolay ve park sorunu olmayan bir bölgedir. Ayrıca, kurumumuz birçok kurum gibi farklı dönemlerde farklı kampanyalar ve özel indirimler yapmakta ve dil öğrenmek isteyen insanlara özel fırsatlar sunmaktadır. Aktif sosyal medya mecrası ile daha bizi görmeden eğitimimize şahit olabilirsiniz.

Aaaa! Sosyal medya hesaplarınızın adı nedir?

Ayrıca Göz Atın: Dil temelli veya dile özgü hastalıklar

Yorum (6)

 1. NEDEN ENGLISH STUDIO - English Studio
  23 Ağustos 2022

  […] Konya’da önerebileceğiniz bir kurs var mı? […]

  • English-Std
   10 Ocak 2024

   Merhaba, tabiki de English Studio 🙂

 2. Mustafa Dolmaz
  8 Eylül 2022

  Oğlum 4 kur ders aldı, bir otelde staj yapıyor, dil bildiği için henüz liseyi bitiremediği halde otelden iş teklifi aldı, kaliteli eğitimin sonucu

  • English-Std
   10 Ocak 2024

   Ne güzel Mustafa Bey. Çocuklarımızın başarılarını duymak bizi çok sevindiriyor 🙂

 3. Brain
  4 Ocak 2024

  I’m not that much of a onliine reader to be honest but your blogs really
  nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back in the future.
  Many thanks

  my web page …

  • English-Std
   10 Ocak 2024

   Thank you so much for your comment 🙂

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir