Starters-Movers-Flyers Sınavlar

Cambridge Sınavlar, Cambridge English tarafından 7-12 yaş arası çocukların İngilizce’yi ne kadar başarılı bir şekilde öğrendiklerini ölçmeyi sağlayan güvenilir sınavlardır. 

Starters bu yaş aralığındaki çocuklar için başlangıç dil becerilerini, Movers temel dil becerilerini ve Flyers temel üstü dil becerilerini ölçmektedir.

 Uluslararası dil standartlarının belirlendiği Avrupa Dil Portfolyosu, yani CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) sertifika programına göre Pre A1 Starters, A1 Movers ve A2 Flyers düzeyinde sınavlar olarak tanımlanmaktadır. 

Sınavlar, Türkiye’de yetkili veya yetkilendirilmiş kurumlarca dönem sonlarında yapılmaktadır. 

Sınav sonunda öğrencilere dil becerilerini kalkanlar ile betimleyen bir sertifika gönderilmektedir. Okuma, dinleme, konuşma ve yazma becerilerini dil anlama ve problem çözme becerileri ile birleştiren kapsamlı sınavlardır.

 English Studio’da 7-12 yaş İngilizce konuşma eğitimleri klasik dil eğitiminden çok farklıdır. 

Bu sınavların öngördüğü benzer becerileri geliştirmeye odaklanır eğitim materyalleri bu sınavları kapsayacak şekilde planlanmıştır. 

Derslerimizde ve eğitim süremiz boyunca Cambridge Sınavları’nda kullanılan soru türleri, edinim şekilleri, problem çözme ve detaylandırma alıştırmalarına benzer aktiviteler ile çocuklarımızı bir sınav stresi yaşamadan ve farkında olmadan bu sınavlar için de yeterli dil becerilerini kazanmış olurla

Bizimle İlgili Görüşlerinizi Yorumlarda Belirtebilirsiniz

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir